Українська версія сайту

Проведденя лекції на тему: «Україна – НАТО: дієва гарантія безпеки»

06-12-2018

9 липня 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо зовнішньополітичного курсу України», яким внесено зміни до законів України «Про основи національної безпеки України», «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики» та визначено стратегічний курс держави на набуття членства в Організації Північноатлантичного Договору (далі – НАТО).

У зв’язку з цим, 30 листопада доцентом кафедри конституційного права та права людини НАВС, кандидатом юридичних наук, підполковником поліції Оксаною Кульчицькою для здобувачів вищої освіти інституту було проведено лекцію-диспут на тему: «Україна – НАТО: дієва гарантія безпеки».

Основною метою зустрічі стало виконання Указу Президента України від 21 лютого 2017 року № 43 «Про Концепцію вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2017-2020 роки».

У цьому контексті, Оксаною Вікторівною було розглянуто цілу низку питань щодо поняття, історії становлення та розвитку НАТО, мети та завдань, що ставлять перед собою держави-учасники євроатлантичного партнерства, а також перспектив вступу України до НАТО.

Як зауважила доцент кафедри: «Річна національна програма під егідою Комісії Україна – НАТО на 2018 рік є системним стратегічним документом у сфері євроатлантичної інтеграції України. Виконання Програми має особливе значення не лише для залучення і використання потенціалу та практичної і консультативно-дорадчої допомоги НАТО та держав – членів Альянсу з метою підвищення обороноздатності держави в умовах збройної агресії Російської Федерації проти України, але й для системного запровадження цілеспрямованих та планомірних заходів із підготовки держави до набуття членства в НАТО».

Провідну роль у координації діяльності, пов’язаної з виконанням завдань у сфері євроатлантичної інтеграції та підготовки України до членства в НАТО, відіграє Комісія з питань координації євроатлантичної інтеграції України, утворена Указом Президента України від 8 липня 2016 року № 296. Координація діяльності органів виконавчої влади з розроблення та здійснення заходів, спрямованих на виконання річних національних програм під егідою Комісії Україна – НАТО, рішень Комісії Україна – НАТО, є одним із основних завдань Кабінету Міністрів України.

Також, Оксана Вікторівна торкнулася й положень, що стосуються забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в органах сектору безпеки та оборони України, платформи України – НАТО з вивчення досвіду протидії гібридній війні спрямованої на спільне вивчення основних аспектів діяльності в умовах гібридної війни, рекомендацій щодо аналізу і протидії гібридним загрозам.

Загалом захід пройшов на високому рівні. Здобувачі вищої освіти, у свою чергу, залишилися під приємними враженнями від такого роду дискусій, оскільки вони не лише змогли збагатити свої знання, а й висловити свою точку зору з цієї тематики.

Кафедра конституційного права та прав людини НАВС,

Навчально-науковий інститут № 2 НАВС

 

Важливо

Контакти

Поштова адреса:

Пошта НАВС

02183, м. Київ, вул. Генерала Карбишева, буд.3

Електронна пошта:

Email НАВС

(для офіційних документів)
nnipfekp@naiau.kiev.ua

Телефони для довідок:

Телефон НАВС

Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (044) 206 79 32

X
X